Hlavní menu
Zajímá nás
Máte zájem o
Stavbu srubu511
74%
Stavbu roubenky156
23%
Doplňky ze dřeva23
3%
Celkem hlasovalo: 690 lidí
Úvodní stránka > Aktuality a novinky > Novinky o srubech

Sruby ve světe

Srubové stavby se stávají stále častěji vyhledávanějším tématem při uvažovaní o vyjímečné stavbě, která má řadu výhod. Veřejnost je stále informovanější a už se neptají ve stylu "a nebude tam zima? není to jen pro zálesáky? neshoří to?" a klienti mají tendence, jak velký výběr srubů existuje, který je nejvhodnější a samozřejmě i nejlevnější. Sruby patří k vyhledávaným klíčovým slovům.

S růstem poptávky po srubech na trh přichází stále více firem, které nabízejí sruby od klasických "utěsněných hlínou a zarostlé mechem" až po profesionální až moderní bydlení ve srubu, které splňuje ty nejnáročnější požadavky na komfortní bydlení uživatelů. Samotná kvalita srubové stavby už záleží na přísném dodržování technologických postupech, použitém materiálu a v neposlední řadě také na profesionálním týmu s mnohaletou zkušeností v oblasti stavby srubu.

Mezinárodní organizace stavitelů srubů, která vznikla už roku 1974 dala základy standardů z hlediska dodržování kvality zaměřené na stavby srubu na klíč. Tyto standardy jsou volně přístupné na internetu a jsou rozpracovány do detailu se zaměřením na sruby, takže i běžný uživatel či pouhý zájemce o tyto srubové stavby se může dozvědět všechny potřebné informace od samotných technologických postupů až po jakýsi manuál pro sruby, který shrnuje soubor doporučení pro výrobu řemeslných srubových staveb.

Stavba srubu

začíná projektováním, které by se mělo držet samotného základu, že se jedná o srub a ne o přeprojektovaný zděný dům. Při dodržování specifických fázi stavby srubu, mezi které patří např.  maximální délka klád, křížení klád, rozpon stropních trámů, sedání srubové stavby, vlivy na ostatní konstrukce, střechy a přesahy", vznikne už dobrý předpoklad kvalitního srubu, který zároveň odpovídá představám zákazníka, které na sruby klade.

Důležitým faktem je, že sruby vydrží řádově až stovky let a jsou nejen ekologické, ale i ekonomické od samotného pořízení až po údržbu. Soupis nejdůležitějších výhod srubu neleznete v dané sekci "výhody srubu". Srubové stavby jsou tedy nejen kvalitní, ale i levné. Pokud znáte kohokoliv, který bydlí ve srubu, tak Vám zajisté nadšeně potvrdí, že bydlení ve srubu poskytne také i báječný klid, ticho a bezpečí.

Ve světě stavění srubu má delší tradici a již v okolních státech jako Rakousko nebo Německo se přesvědčily, že sruby mají budoucnost a v průměrném počtu srubu na počet obyvatel jsou mnohonásobně před naším státem, který má co dohánět, ale zároveň může využívat veškerých zkušeností naších sousedu v konkurenčním prostředí nabízejících sruby, tak i technologických postupech.

Tradice, kterou mají sruby ve Švédsku, Finsku nebo Norsku je více než známá po celém světe. Sruby se v těchto zemí staly základem stavitelství.

 

V případě jakýchkoli dotazů týkajících se srubových a roubených staveb použijte laskavě náš kontaktní formulář

Tisk aktuální strany